Odhalte zákoutí jedné z nejtemnějších stránek lidských dějin. Nechte se zavést do znepokojivého labyrintu mýtů, legend, spekulací, ale i reálných faktů, které popisují okultní pozadí nacistického Německa. Objevte svět tajných společností, fantastických výprav za posvátnými relikviemi, dobu temných rituálů a znepokojivých vědeckých výzkumů. Jaká je pravda o společnosti Thule? Byl Hitler ovlivněn okultními naukami? Kde se vzal název Třetí říše a proč si nacisté zvolili za svůj symbol právě svastiku? To jsou jen některé otázky, jež se vám známý autor literatury faktu bude snažit zodpovědět.
Aleš Česal: Znamení zla: Utajené dějiny nacismu. 285 stran. Vydalo XYZ v roce 2021.
Knihu si můžete koupit zde
Vydejme se spolu s Alešem Česalem do nejzápadnějšího koutu naší vlasti, na Chebsko a Ašsko. Krajinou, kterou formovala řeka Ohře. Do země s pečetí podzemního ohně a léčivých pramenů. Do krajiny plné středověkých památek i přírodních krás. Poodhalíme záhady Chebského hradu i symboliku jeho tajemné kaple. Navštívíme nejzápadnější bod České republiky, vypravíme se i do nitra nejzápadnějšího českého hradu. Budeme sledovat stopy básníka a učence Johanna Wolfganga von Goetha, posledního chebského kata a sběratele starožitností Karla Hussa a nezapomeneme ani na vévodu Valdštejna, který byl v Chebu i se svými věrnými zavražděn. Odhalíme mysterium Bismarckových věží, lidské oběti na hradě Skalná i chebského upíra. Navštívíme památky a zajímavosti známé, ale i zapomenuté. Projdeme se místy svatými i klatými. Autor se věnuje i době poměrně nedávné, kdy v pohraničí vládli nacisté a poté jej uzamkla železná opona. Dozvíme se, kdy a proč v Chebu přistála vzducholoď, jak je to se zdejším zemětřesením, jak vznikla legenda o populárním novodobém „bůžkovi“ plodnosti Františkovi, řekneme si, jak to bylo s nacistickou podzemní továrnou a krátce zavítáme i k sousedům na bavorskou stranu hranice.
Aleš Česal: Za skrytou krásou Chebska. 223 stran. Vydala Regia v roce 2020.
Knihu si můžete koupit zde
Dva přátelé, spisovatel a fotograf, se vydali na okružní jízdu po těch vůbec nejtajemnějších místech celých Čech. Na své cestě potkali menhiry, zázračné prameny, strašidelné zámky, poklady, přírodní kuriozity, místa dávných kultů i obětiště. Nechali si vyprávět legendy o upírech, démonech i světcích. Snažili se odhalit tajemství posvátné geometrie i podzemí. Vydejte se spolu s nimi po stopách druidů, mágů, alchymistů, ale i svobodných zednářů, templářů a rosekruciánů. Pro milovníky výletů a tuláky po tajemných místech se kniha může stát netradičním turistickým průvodcem.
Aleš Česal; Radim Němeček: Tajemná místa Čech. 350 stran. Vydalo XYZ v roce 2020.
Knihu si můžete koupit zde
Víte, kde mají bezednou hradní studnu? Kde stojí největší černá kuchyně ve střední Evropě? Proč jsou Černínové z Chudenic „černí“? Jaké mystérium skrývá přeštický barokní chrám? Kdo chtěl zničit klatovské zednáře? Proč pláče obraz Panny Marie? Jak to bylo s první láskou Jakuba Arbese? Kde se našlo nejslavnější falzum české historie? Kolik měl vlastně švihovský hrad věží? Kde se „narodila“ Rusalka? Netušíte? Pojďte spolu s autorem, známým publicistou a západočeským rodákem Alešem Česalem pátrat po starých legendách, pověstech, dramatických historických událostech, osudech lidí, pokladech a tajemství nádherného kraje, který je klíčem k Českému lesu a Šumavě, země, kterou kdysi básník Ladislav Stehlík nazval „Zemí zamyšlenou“. Navštivte spolu s námi úchvatný kraj, de se zázračné studánky snoubí s kamennými stopami svatého Vojtěcha, kraj překrásných hradů, romantických zámků a unikátních archeologických nálezů…
Aleš Česal: Před branou Šumavy a Českého lesa. 206 stran. Vydala Regia v roce 2016.
Knihu si můžete koupit zde
Život i dílo romantického rozervance Karla Hanka Máchy zůstávají dodnes opředeny množstvím tajemství a záhad. Kam básník putoval? Koho miloval? O čem skutečně pojednává Máj? Jaké je tajemství jeho šifrovaného deníku? A jak skutečně vypadal. Rozklíčujte velké otazníky básníkova života v doprovodu Aleše Česala.
Aleš Česal: Tajemná tvář: Záhady a tajemství v životě a díle Karla Hynka Máchy: 220 stran. Vydalo XYZ v roce 2019
Knihu si můžete koupit zde
Mysteriózní příběh s prvky špionážního thrilleru
Pátrání po vzácné ikoně přivede agenty speciálního oddělení ruské kontrarozvědky do Prahy. Spolu s příslušníkem tamní tajné služby zjistí, že smrt českého profesora souvisí s prastarým tajemstvím. Klíč k jeho rozluštění se nachází v období druhé světové války a dost možná ještě hlouběji v historii, v Praze císaře Rudolfa II. Jak souvisí zrůdné nacistické experimenty s pokusy rudolfinských alchymistů? Kdo odhalí šifru nejzáhadnějšího rukopisu světa? Klíčem nejen k těmto záhadám je Dračí krev…
Aleš Česal; Jan Geisler: Dračí krev: Mysteriózní thriller. 285 stran. Vydalo XYZ v roce 2020.
Knihu si můžete koupit zde
Více než půldruhého tisíciletí českých dějin začínající příchodem Slovanů na naše území lze těžko zachytit v jedné knize, i když jde "jen" o výběr událostí podle dat. Nicméně tato publikace obsahuje důležité momenty v českých dějinách, a to nejen z hlediska politického, ale i z oblasti kultury, umění, průmyslu, techniky a v novodobých dějinách také z medicíny, sportu a tělovýchovy. Pro snadnější vyhledávání základních informací slouží rejstřík (jmenný, zeměpisný a věcný), v němž jsou uvedena některá doplňující data a životopisné údaje.
Aleš Česal: České dějiny v datech. 303 stran. Vydal Československý spisovatel v roce 2012.
Knihu si můžete koupit zde
Stolní kalendář na rok 2022 s fotografiemi hradů a zámků a legendami, které se k nim vážou. Obsahuje plánovací kalendář i abecední seznam jmen.
Kalendář si můžete koupit zde
Stolní kalendář na rok 2022 s obrázky a popisem turistických zajímavostí Česka. Obsahuje plánovací kalendář i abecední seznam jmen.
Knihu si můžete koupit zde
Královraždu lidstvo odedávna považuje za skutek, překračující běžná lidská měřítka, za čin, rovnající se hříchu či svatokrádeži a tudíž nanejvýš zavrženíhodný. Celé generace uctívaly nedotknutelnost svých vladařů a věřily v posvátnost královské krve; také příslušníci panovnických rodů dávali vědomí své výlučnosti zřetelně najevo, mnohdy v přesvědčení o mimozemských kořenech svého původu. Přesto byla „urozená“ krev v dějinách lidstva prolévána hojně a často, a nejčastěji mezi samotnými členy královských rodů ve vzájemných bojích o trůn a korunu, o moc a bohatství.
Ervín Hrych, Aleš Česal: Královský pitaval. 488 stran. Vydala Regia.
Kniha není dostupná
Zkušený publicista a autor mnoha knih z oblasti literatury faktu představuje čtenářům nejzáhadnější archeologické nálezy, objekty a lokality, které po desetiletí vzrušují nejen seriózní vědce, ale i milovníky záhad a tajemství. Autorovi nejde o suchý popis a výčet archeologických památek, nýbrž o množství legend, mýtů a historek, které se s celou řadou archeologických artefaktů pojí. Aleš Česal dává na stránkách své knihy prostor jak nejnovějším poznatkům archeologů a historiků, tak i úvahám a spekulacím badatelů v oblasti tajemna a záhad.
Aleš Česal: Největší archeologické záhady Čech, Moravy a Slezska. 257 stran. Vydalo XYZ v roce 2010.
Vraždy, krádeže, loupeže, smilstvo a další přestupky proti dobrým mravům tvoří pestrou mozaiku, která je součástí dějin plzeňského kraje. Kriminálním dějinám Plzeňska se v první polovině minulého století intenzivně věnoval kulturní historik a vlastivědec Jaroslav Schiebel a právě díky němu mají milovníci historické literatury faktu i plzeňští patrioti skvělou příležitost seznámit se v této knize s příběhy z plzeňského podsvětí, soudních síní, mučíren a popravišť. Při četbě zjistíte, že krutost některých pachatelů si nikterak nezadá s brutalitou dnešních vrahů a že dávní kriminálníci se také příliš neliší od těch současných. Sbírka obsahuje také množství historek, které spíše než mrazení vyvolávají úsměv a pobavení, současně však přináší i četné výlety do mnoha oblastí kulturní historie.
Jaroslav Schiebel; Aleš Česal: Plzeňský pitaval. 207 stran. Vydala Regia v roce 2005.
Kniha není dostupná
Kniha Plzeňské panoptikum je pokračováním Plzeňského pitavalu historika a vlastivědce Jarroslava Schiebla a známého milovníka historie a autora literatury faktu Aleše Česala. Setkáte se v ní se starodávnými příběhy z plzeňského podsvětí, soudních síní, mučíren a popravišť, nahlédnete do každodenního života katů a dočtete se, jak se dříve vedlo lupičům, vrahům, rváčům či bigamistům. Některé příběhy jsou drsné a syrové jako časy, v nichž se odehrály, jiné nepostrádají humorný, mnohdy anekdotický nádech. Kniha je doplněna množstvím dobových ilustrací.
Jaroslav Schiebel; Aleš Česal: Plzeňské panoptikum. 207 stran. Vydala Regia v roce 2005.
Byť byla západočeská metropole založena v roce 1295, dějiny Plzně a Plzeňska začínají hluboko v pohanských časech. Ty legendární zosobňuje ušatý démon a mytický kníže Radouš, ty skutečné Starý Plzenec, s kostelem sv. Vavřince skrývajícím obětované dítě. Ale i další historická údobí jsou plná zajímavostí, kuriozit a vlastně i záhad. A tak se dozvíte, co bylo před Plzní a jak vlastně Plzeň vznikla, o čem vypravuje městský znak a kdo to byl Žumbera. V jednotlivých kapitolách budete řešit tajemství plzeňských pokladů či setkáte se s podivnými bytostmi bloudícími noční Plzní. Pohanská tradice se snad promítá i do četných čarodějnických procesů a zkazek. Plzeň se nestala pouze významnou obchodní křižovatkou, ale i místem podivných setkání a rejdištěm tajných společností. Od legendárních zakladatelů Plzně – templářů, se přeneseme k adamitům, tajuplné sektě přívrženců Nového Jeruzaléma a nezapomeneme sledovat stopu svobodných zednářů či záhadného židovského města.
Aleš Česal: Tajemná města: Plzeň. 208 stran. Vydala Regia.
Kniha není dostupná
Praha – magické město, vznik slova Praha, mystické založení Prahy, Praha pohanská, astrologická, podzemní, Pražský hrad, Vyšehrad, Petřín, kamenní svědkové pražské historie, tajemství chrámových pokladů, tajemné relikvie, templáři, zednáři, alchymisté, rosekruciáni, vše má své záhady a tajemství. Aleš Česal velký milovník Prahy se pokusil poutavě a poučeně poodhalit roušku těchto tajemství.
Aleš Česal: Záhady staré Prahy. 207 stran. Vydala Regia v roce 2002.
Volné pokračování knihy Záhady staré Prahy. Tentokrát začíná putování s Alešem Česalem v rudolfínské Praze a v laboratořích alchymistů. Z jejich dílen se přeneseme do paláce Albrechta z Valdštejna, začteme se do starých kronik, seznámíme se s jedním z tajemství Václava Hájka z Libočan, nahlédneme do vojenské laboratoře pro psychotronický výzkum a zkusíme se zamyslet nad osudem ďáblova agenta. Kniha končí nepříliš veselou kapitolou o Praze ve stínu hákového kříže. Hledání a objevování pražských tajemství však nekončí nikdy. Není v lidských silách prozkoumat celý pražský „labyrint“. Pátrání po pražských záhadách a jejich odhalování je dlouhou a dobrodružnou cestou plnou překvapení. Záleží jen na vás, zda se na ni vydáte a odhalíte vlastní tajemnou Prahu.
Aleš Česal: Záhady staré Prahy. 202 stran. Vydala Regia v roce 2009.
Kniha není dostupná
Historie, o které odborníci nechtějí slyšet Výklad starších českých dějin vycházející z teorie existence tzv. paralelních světů a jejich prolínání do světa lidí. Dějiny lidstva jako historie zápasu s obyvateli paralelních světů, kteří spolu s beztělci (duchy zemřelých) ovlivňují svět lidí. Dějiny jsou neustálým hledáním rovnováhy mezi člověkem, krajinou a paralelními světy. Od pravěku do roku 1945.
Aleš Česal; Otomar Dvořák; Vladimír Mátl: Utajené dějiny Čech.
Vůbec první kniha Aleše Česal. Tajemná místa z pohledu pověstí a geomantie.
Tajemství a záhady mě zajímaly odjaktěživa. Ovlivněn četbou knih Ludvíka Součka a Ericha von Dänikena jsem přemýšlel o tajemných obrazcích v Nazce, egyptských pyramidách či Stonehenge. Vždycky mě ale nejvíc bavila česká historie a záhady s ní spojené. Egyptské pyramidy mě lákat nepřestaly, myslím si však, že náš malý kousek země v srdci (či spíše na pupku) Evropy skrývá záhad víc než dost. A navíc všechny si je můžeme prohlédnout na vlastní oči. Stačí sednout do autobusu, vlaku či automobilu, případně se projít kolem svého města - a mít oči otevřené. Knížka, kterou držíte v rukou, je ale nejen o tajemných místech. Je o tom, že ne všechno je takové, jaké se nám jeví na první pohled. Je o tom, jak jsem se pokoušel číst více či méně známé informace trochu jinak. Původně jsem chtěl, aby se jmenovala Síla draka. Ale nakonec jsem své rozhodnutí změnil, protože původní název se až příliš podobal fantasy románu či filmu s prvky bojového umění. A to by nebylo dobře. Tato kniha by vás totiž měla především vyprovokovat k tomu, abyste se po jejím přečtení zvedli a sami se na nějaké zajímavé místo vypravili.
Aleš Česal: Tajemná síla země. 127 stran. Vydal Ivo Železný v roce 2001.
Kniha není dostupná